Co zrobić ze zwierzęciem w czasie wakacyjnego wyjazdu?

Jeżeli posiadasz w domu zwierzaka, z pewnością wiesz, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na twoich barkach. To w końcu od ciebie zależy, czy pupil będzie miał co jeść, czy zazna odpowiedniej ilości ruchu oraz czy otrzyma potrzebną mu do życia opiekę i troskę. Chociaż jego obecność w twoim życiu daje ci zapewne bardzo dużo radości, prawdą jest, że niesie ze sobą także niemało utrudnień.

Jedną z największych trudności, z jakimi zmierzasz się zapewne każdego roku, jest planowanie jakichkolwiek wyjazdów. Ilość miejsc turystycznych, do których zwierzęta mają wstęp, jest niestety wciąż ograniczona. To sprawia, że najlepszym rozwiązaniem staje się podróżowanie bez ukochanego pupila. I tu pojawia się pytanie, jak zapewnić twojemu zwierzakowi odpowiednią opiekę w czasie twojej nieobecności?

Telefon do przyjaciela

Najbardziej popularnym i najtańszym rozwiązaniem jest pozostawienie twojego pupila pod opieką osób, które już go znają i wiedzą, jak masz w zwyczaju się nim opiekować. Mogą być to rodzice, dziadkowie lub po prostu przyjaciele. Jest to rozwiązanie, które przychodzi do głowy jako pierwsze, jednak warto pamiętać, że nie każdy musi mieć w sobie gotowość na takie zobowiązanie. Prośba o zajęcie się zwierzakiem to w końcu tak naprawdę prośba o drastyczne zmienienie swoich przyzwyczajeń, a także wzięcie na siebie dużej odpowiedzialności.

Profesjonalna opieka dla zwierzaka

Na szczęście istnieją także inne opcje. Jeżeli zależy ci na tym, aby twój pupil pozostał w swoim codziennym środowisku, możesz zainteresować się usługami dog-walkera. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, które sprawia, że doświadczona w tej materii osoba (za odpowiednią opłatą) wyprowadza twojego zwierzaka na spacery, karmi go i bawi się z nim, zgodnie z twoimi zaleceniami. Należy jednak pamiętać, że w tym wariancie, pozostawione w domu zwierzę przez większość czasu będzie samo, co dla wielu czworonogów potrafi być dużym wyzwaniem.

Optymalnym rozwiązaniem okazuje się pozostawienie pupila w hotelu dla zwierząt. To rozwiązanie zapewnia zwierzakowi odpowiednią opiekę, a także towarzystwo. Ty natomiast, masz szanse w pełni zrelaksować się w czasie twojego urlopu, wiedząc, że twój podopieczny jest w dobrych rękach.  

Udostępnij:

wetkonstancin